Blog

Novinky z oblasti veterinární medicíny a tipy na péči o vaše miláčky.

Blog​

Novinky z oblasti veterinární medicíny a tipy na péči o vaše miláčky.

Vakcinace kočky

Základní vakcinace koček zahrnuje vakcinaci proti panleukopenii, rhinotracheitidě a kaliciviróze, tato vakcinace se provádí jedenkrát ročně. V případě, že nedojde k pravidelné revakcinaci po 12 měsících každý rok, je nutné k udržení dostatečné hladiny protilátek provést dvojí vakcinaci v intervalu třech až čtyřech týdnů. U koťat se první očkování provádí nejčastěji ve druhém měsíci věku s následnou revakcinací ve třetím měsíci.

Další vakcínou, která patří k základním vakcinacím, je vakcinace proti vzteklině. Tuto vakcínu  zařazujeme do základního schématu u koček, které jsou chovány ve venkovním prostředí a nebo kombinovaně, v domácnosti i venku. Doporučujeme použití vakcíny proti vzteklině s 3letou imunitou.

Rozšířená vakcinace

Rozšířená vakcinace doplňuje základní vakcinaci, většinou v podobě kombinované vakcíny. Doporučuje se podle individuální potřeby kočky v závislosti na věku, plemeni, prostředí (kočky venkovní nebo bytové), nákazové situaci.

Vakcína proti virové leukémii koček: Virová leukémie je retrovirové, ve většině případů smrtelné onemocnění, které má akutní nebo chronický průběh. Postihuje v různé podobě všechny orgánové systémy, způsobuje selhání imunity, může probíhat i latentně. V populaci venkovních koček je velmi rozšířené, setkáváme se s ním však i v domácích chovech. 


Vakcína proti chlamydióze: Chlamydióza koček je původce především očních infekcí, a to akutních i chronických, často i mnoho let probíhajících. Některá pracoviště doporučují vakcinaci u venkovních a někdy i u bytových koček. Naše klinika toto onemocnění vakcinovat nedoporučuje, vzhledem k tomu, že chlamydióza je dobře léčitelná antibiotiky a protože studie deklarují, že tento typ vakcíny často nechrání kočky dostatečně a jsou popisovány případy latentního průběhu onemocnění u vakcinovaných koček, které jsou skrytými rezervoáry chlamydiové infekce a tyto bakterie vylučují do prostředí bez klinických projevů onemocnění.

eshop

Veterinární klinika pro malá zvířata a specializovaný
 e-shop pro vaše mazlíčky.

eshop

Veterinární klinika pro malá zvířata a specializovaný
 e-shop pro vaše mazlíčky.

veterix_telefon +420 777 319 516, +420 582 332 236 | info@veterix.cz

veterix_oteviraci_doba po – pá 9 – 19 h   |  so – ne 9 – 14 h

veterix_adresaSvatoplukova 45b, 796 01 Prostějov

veterix_logo

Veterinární klinika pro psy, kočky a drobné
savce. S vlastním parkovištěm v areálu
kliniky.

veterix_telefon
veterix_oteviraci_doba

po – pá 9 – 19 h  |  so – ne 9 – 14 h

veterix_adresa

Svatoplukova 45b, 796 01 Prostějov

© 2020 Veterix